Lindorffist sai Tartu Ülikooli Kliinikumi partner tasumata arvete haldamisel

20. aprill 2015 18 kommentaari

Alates 1. juunist annab Tartu Ülikooli Kliinikum seni patsientide poolt tasumata jäänud arved üle inkassofirmale Lindorff Eesti.

Kliinikumi finantsjuhi Maret Targa sõnul on arve tasumisega viivitanud umbes 6500 inimest. Maksmata on nii visiidi-, voodipäevatasu arved kui ka tasulise arstiabi arved. Vanim tasumata võlg ulatub 2007. aastasse, võlgade kogusumma on 213 585 eurot ning keskmine maksmata jäänud summa on 25,73 eurot.

«Võlgnike hulgas on kahjuks palju neid, kes on jäänud võlgu korduvalt, näiteks hambaravi või teiste tasuliste teenuste eest,» ütles Tark.

 

Kliinikum on siiani saatnud korduvaid meeldetuletusi neile, kel on arve tasumine ununenud. Kahjuks näitab kogemus, et senine töö ei ole kandnud vilja ning tasumata arvete hulk on aja vältel vähehaaval suurenenud. Seetõttu korraldas kliinikum hanke ning leidis partneri võlglastega tegelemiseks.

 

Lindorffi juhi Ando noormetsa sõnul ei saa olla võlgu jäämine norm ja ühiskonna poolt aktsepteeritud elustiil. On ootuspärane, et iga organisatsioon ja asutus tegeleb oma tasumata nõuetega. Regulaarne nõuetega tegelemine on vähim, et pahatahtlikkuse vastu võidelda.

Kliinikumi finantsjuht Maret Tark ja Lindorff Eesti maajuht usuavad, et koostöö ja Lindorffi kogemus võlgade menetlemisel aitab oluliselt vähendada tasumata teenusarvete hulka.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>